Denne vykonávame na prvý pohľad také bežné, neškodné činnosti, avšak mnohé z nich negatívne pôsobia na náš mozog a v dôsledku toho i na našu pamäť, myseľ, či podvedomie. Keď sa však na tieto činnosti pozrieme bližšie, v podstate to dáva logiku. Poďme si teda prečítať, o akých činnostiach je reč.
• Internet
Vlastne aby som bol konkrétnejší, na vine nie je samotný internet ako fakt, že ho využívame denne a na hľadanie každej jednej odpovede, teda prestávame čítať knihu, prestávame rozmýšľať, snažiť sa a tvoriť. Áno, dozvieme sa potrebné info, avšak veľmi jednoducho, nemusíme využiť ani vlastnú predstavivosť, mozog takmer ani nenamáhame, teda neposilujeme ho. A ako sa vraví, mozog je rovnako sval, ktorý treba namáhať, aby bol výkonnejší. Vlastne sme takisto náchylnejší k tomu, aby nás internet ovplyvňoval, prestávame si vytvárať na veci vlastný pohľad a názor. Všetko za nás robí internet. Už pomaly ani nejde o to, čo si k to myslí, ako skôr, kto sa čo dočítal na internete, z akého zdroja. Mali by sme sa teda snažiť zapojiť i vlastnú predstavu a názor, nenechať len na internete, aby nám ich vytváral za nás. Ale inšpirovať sa ním samozrejme môžeme.
• Primitívne seriály, opakujúce sa reklamy
Určite ste si už všimnli, ako bývajú na určitých TV staniciach už 10 rokov tie isté seriály s rovnakým dejom, ktoré sú navyše každých 10 minút prerušované dlhými a opakujúcimi sa reklamamy. Mozog tak ostáva obmedzený iba tými istými seriámi z rovnakého prostredia a tie časté reklamy majú úlohu, dostať sa do nášho podvedomia. Miesto toho, aby sme si v mozgu šetrili miesto na niečo zaujímavejšie, máme ho zaprataný reklamou, aj keď si to neuvedomuje, no častým sledovaním takýchto TV staníc máme ovplyvnené podvedomie a vlastne mozog z určitej časti zaplnený len obmedzenými „informáciami“. Takisto však mozgu nepomáha, ani ak hodinu sledujeme a prepíname kanály, pričom nás nič nezaujalo. Zbytočne to ničí podvedomie a zabíja kreativitu i myseľ.