Techno-giganti čelia otázkam o nenávistných prejavoch, ktoré idú do diskusií

Kontrola prichádza ako tech giganti zvýšiť bezpečnostné opatrenia, aby sa zabránilo dezinformácii on-line zacielenie na demokratické prezidentské debaty od stredu večer.
 
Zákonodarcovia a technickí manažéri sa obávajú, že diskusie by mohli byť zamerané ruskými alebo inými nepriateľskými stranami, aby podnecovali politický konflikt pomocou sociálnych médií, ako sa to stalo vo voľbách v roku 2016. Úradníci americkej spravodajskej služby rozhodli, že Rusko uskutočnilo rozsiahlu politickú dezinformačnú kampaň na sociálnych médiách, aby ovplyvnilo voľby, a opakovane varovali pred hrozbou zahraničného zasahovania do americkej politiky, najmä pred voľbami.aplikace twitter.jpg
 
"Ako sa začínajú prezidentské diskusie, staváme na našom úsilí chrániť verejnú konverzáciu a presadzovať naše politiky proti manipulácii s platformami," uviedla Twitter vo vyhlásení v stredu. "Je to vždy rok volieb na Twitteri."
 
Facebook povedal, že bude mať "špecializovaný tím proaktívne monitorovať hrozby, ako aj vyšetrovať akékoľvek správy o zneužívaní v reálnom čase v čele, počas a po diskusiách."
 
Vypočutie vo Výbore pre vnútornú bezpečnosť bolo podnecované streľbou mešity na Novom Zélande v marci, ktorá zabila 50 ľudí, pripisovaných samovoľnému bielemu supremacistovi, ktorý útočil.
 
Bennie Thompson, D-slečna, predseda poroty, poznamenal, že najživší masaker nastal takmer dva roky po tom, čo Facebook, Twitter, Google a ďalšie veľké spoločnosti založili globálne internetové fórum na boj proti šíreniu online teroristického obsahu.
 
"Chcem vedieť, ako zabránite šíreniu obsahu, akým je napríklad video z Nového Zélandu, na vašich platformách," povedal Thompson pre manažérov informačnej politiky z troch spoločností.
 
Thompson povedal, že chce vedieť aj to, ako spoločnosti pracujú na tom, aby z ich platforiem udržiavali nenávistné prejavy a dezinformácie.lindedln.jpg
 
Diskusia o bielom nacionalizme a nenávistných prejavoch sa už roky hýbe online platformami, ako je YouTube. V roku 2017, po smrteľnom násilí v Charlottesville vo Virgínii, začali technickí giganti vyháňať extrémistické skupiny a jednotlivcov, ktorí zastávali biele rasistické názory a podporu pre násilie. Facebook rozšíril zákaz na bielych nacionalistov.

csko.sk