Ružičkový kel môžeme pestovať z predpestovaných priesad, alebo ho vysievať priamo na záhon. Všetko závisí od toho, v akej oblasti Slovenska sa nachádzame, ako skoro chceme zbierať úrodu, ale ja od konkrétnych kultivarov.
Vo všeobecnosti začíname s výsevom v polovici marca. V tomto prípade sa na úrodu môžeme tešiť v septembri. Ružičky však nikdy nezbierame naraz. Začíname s tými spodnými a pokračujeme smerom nahor. V tomto poradí totiž postupne dozrievajú. Pri ich zbere buďte opatrní a nepoškoďte ostatné časti rastliny. Uchopte celý kel pevne do ruky a spodné ružičky odrežte dobre ostrým nožíkom, alebo záhradnými nožnicami.
Rastlina je odolná voči mrazom do mínus dvanástich stupňov Celzia. Do kedy ju necháme na záhone teda závisí najme od toho, v akej oblasti sa nachádzame. Napríklad na juhu Slovenska, nebude mať problém vydržať vo vonkajších teplotách, celú zimu.
Ak sa obávame silnejších mrazov, celú rastlinu opatrne vykopeme. Snažíme sa čo najmenej poškodiť koreňový bal. Uložíme ju do nádoby, ktorú umiestnime do pivnice, alebo inej miestnosti, kde nehrozia nižšie teploty, ako spomínaných dvanásť stupňov pod nulou. Ak máme k dispozícii skleník, alebo hlbšie parenisko, môžeme ho odložiť i tam. Počas postupného zberu ružičiek taktiež dbáme na to, aby sme rastlinu nepoškodzovali. Pred vytiahnutím zo zeme je dobré, ak opatrne odstránime väčšie listy. Ta zabránime nadmernému vyparovaniu vody cez ich povrch.
Pred tým ako si zakúpite semená, si na ich obale prečítajte o akú odrodu ide. Je to obzvlášť dôležité, pretože existujú aj skoršie druhy, ktoré zimu neznášajú tak dobre. Siahnuť môžete aj po hybridoch, ktoré sú zväčša odolnejšie proti mrazom.
Ružičkový kel nie je nijako obzvlášť náročný na pôdu. Najlepšie sa mu však bude dariť v stredne ťažkej zemine s dostatkom živín. Pomôže mu aj malá dávka vápnika pred vysiatím semien, alebo zasadením sadeníc.