Tak si poďte prečítať niečo o tomto zázraku. Naozajstný zázrak sa nekoná, knihu to za vás nenapíše. To vy dokážete určite samy. Keď pošlete vydavateľstvu svoju knihu prenesenú do indisignu tak si u nich určite urobíte očko a je pravdepodobnejšie, že vám ju aj vytlačia. Navyše im to uľahčí prácu s korektúrou, ktorú ste už vy urobili, pretože preniesť dokument z wordu do tohto programu je síce jednoduché, ale nie je to formálne pekné. Tak ako keď konvertujete pdf do wordu. Určite to poznáte.
Ako to tam vyzerá?
Stránky sa v tomto programe zobrazujú tak ako v knihe, dve naraz. V podstate keby ste si chceli v ňom prečítať knihu, tak to ide, len sa nedá listovať, ale len posúvať dole. Určite nájdete množstvo obrázkov toho ako sa to zobrazuje aj v googli. Na youtube nájdete takisto rôzne videá ako písať v programe. Ale nie je to vôbec náročné, skôr intuitívne. Podobá sa to na word. Až na to, že je to skôr viac v angličtine, pričom word si viete prepnúť do slovenčiny. Ale to nie je vôbec vada, aspoň sa zlepšíte v angličtine 🙂
Najlepšie bude..
Ja si myslím, že je chytré písať knihu rovno do indisignu, pretože si to viete lepšie predstaviť ako to bude reálne vyzerať, keď sa to vytlačí. A to nie je jediná výhoda. Hneď si to viete upraviť, naformátovať a máte ušetrené starosti s tým, že by ste to museli ešte raz prenášať to programu a následne upravovať.
Na internete je k dispozícii aj demo verzia tohto programu, kde si môžete vyskúšať ako to v skutočnosti funguje a až na základe toho zakúpiť. Môžem povedať, že to vôbec nie je drahý program a čím častejšie ho budete používať, tým bude jeho cena nižšia. Obrazne, samozrejme. A za vyskúšanie, predsa nič nedáte.
Ja osobne som si najprv stiahla demo verziu a až potom, keď som si ju dostatočne vyskúšala, tak som zistila, že stojí za to, aby som si ju aj kúpila. Dokonca aj úrady práce poskytujú a preplácajú kurzy venované práve tomuto programu. Takže, ak ste náhodou nezamestnaný a rozhodli ste sa napísať knihu, je to pre vás úplne to pravé.