Obyčajná recyklácia papiera je nedostatočne úspešná, pretože stále vzniká pri recyklácii menej užitočný papier. Takisto sa doňho musí primiešať aj nová celulóza, pretože vlákna papiera sa časom skracujú. Pôvodný papier sa môže recyklovať najviac 8 krát. Potom z neho vznikne posledná forma recyklácie a to je napríklad forma na vajíčka. Preto ľudia vymýšľajú ako by papier čo najviac využili.
1. Výroba ruličiek
Isto ste už počuli o výrobkoch, ktoré sa pletú z ruličiek z papiera. Asi pred štyrmi rokmi sa to prvýkrát objavilo a zaznamenalo to veľkú popularitu. Z papierových ruličiek sa začali pliesť rôzne výrobky, ako napríklad vence, postavičky z rozprávok, stromčeky a mnohé iné. Čo si len vymyslíte. Ruličky sa voľakedy vyrábali pomocou špajdle, ale dnes sa na to používa tenší zváračský drôt, aby boli ruličky ešte tenšie.
2. Pletenie
Pletie sa to podobne ako napríklad z prútia alebo z pedigu. Princíp je ten istý a na internete si potom môžete nájsť aj iné štýly pletenia. Je to veľmi jednoduché, na začiatku to chce trochu trpezlivosti, ale to isto zvládnete. Návody na rôzne výrobky sa dajú nájsť na internete, ale keď už budete v pletení lepší, postačí vám obrázok alebo predstavivosť a budete vedieť ako to máte upliesť.
- Konečná úprava výrobku
Výrobok sa upravuje podľa vášho vkusu. Buď ešte pred pletením natriete ruličky farbou alebo dúhou, alebo až po upletení výrobku nastriekate najlepšie sprejom. Farbou by vám to nemuselo úplne prekryť diery. Ale aj tak je najlepšie ruličky ešte pred pletením namaľovať, ale to si budete musieť vypočítať zhruba koľko ruličiek na daný výrobok potrebujete.
Verím, že som vás namotivovala na pletenie výrobkov z papiera. Veľa ľudí ani nebudete veriť, že daný výrobok je upletený z papiera, ale budú si myslieť, že z dreva. V podstate majú pravdu až na to, že sa to znova pretvorilo na papier a potom znova na košík.